13. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

16.10.2009 Celý región

Slovensko 20 - Poprad 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 19. J. Gašparovič (L. Hudáček, Rais), 46. Jakub Gašparovič (tr. strieľanie), 53. L. Hudáček (Andrej Šťastný, M. Bakoš), 59. Vandas (Jaborník) - 5. Marcel Haščák (Šechný, Mašlonka), 49. Škovira (Jasečko).
Vylúčení: 6:12 na 2 min
presilovky: 1:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Jonák - Junek, Šefčík
372 divákov

Slovensko 20: Čiliak - Šiška, M. Marinčin, Rais, Jaborník, Pichnarčík, Jankovič, T. Devečka - M. Bakoš, Andrej Šťastný, L. Hudáček - Ján Sýkora, Šimčák, J. Gašparovič - Lisoň, Grošaft, Vandas - Uhnák, Petro, Cingel.
Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, Dora, M. Segľa, M. Žemba, Kramár, Jelínek - Škovira, Klouda, A. Kroták - Mašlonka, Šechný, Lapšanský - P. Segľa, Rataj, Marcel Haščák- Čížek, Buc, Majeský.

Lepšie vstúpili do zápasu hostia, keď Šechný priviezol puk do útočného pásma a Haščák prudkou strelou pod Čiliakovu lapačku otvoril skóre stretnutia. Úvodnú tretinu rozdrobili vylúčenia na oboch stranách, ktoré viac vyhodili z tempa vedúci tím. Vylúčenie M. Segľu potrestal po 39 sekundách Gašparovič, ktorý bez problémov zasunul puk do prázdnej bránky. V 22. minúte sa mohli domáci mladíci ujať vedenia, ale faulovaný Sýkora nepremenil trestné strieľanie. "Kamzíci" mohli odpovedať v 32. minúte, keď sa už tešili z dosiahnutého gólu, no Čiliak zachytil puk bravúrnym zákrokom ešte pred bránkovou čiarou. V 37. minúte si domáci vydýchli po nájazde Žembu, ktorý sa šikovne zmocnil puku po návrate z trestnej lavice, ale svoje sólo nepremenil. Vrece s gólmi sa roztrhlo v záverečnej tretine a domáci v 46. minúte išli do vedenia Gašparovičom, ktorý odčinil zaváhanie Sýkoru a tentoraz trestné strieľanie premenil. Popradu sa podarilo zásluhou Škoviru vyrovnať, keď Čiliakovi trestuhodne prepadol nahodený puk za chrbát. Heroický výkon zverencov trénera Štefana Mikeša korunoval v 53. minúte Hudáček delovkou od modrej čiary - 3:2 a prvý triumf slovenskej 20-ky v tejto sezóne spečatil Vandas.

Nitra - Skalica 6:5 sn (2:3, 3:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Gráčik (M. Kováčik, Ďurkech), 16. Širokovs (M. Štefanka, H. Ručkay), 25. Ďurkech (M. Kováčik), 26. S. Saliji (z trest. strieľania), 29. Gráčik (M. Kováčik, Marek Slovák), rozhodujúci sam. nájazd premenil S. Saliji - 13. Pálffy (R. Hartmann, Zálešák), 13. Lušňák (Šátek, F. Novák), 19. Pálffy (R. Hartmann, Gründling), 28. Jarolín (Hranáč, Pálffy), 41. Gründling (Hranáč).
Vylúčení: 4:8 na 2 min
presilovky: 3:2
rozhodovali: Baluška - M. Orolin, J. Tvrdoň
3300 divákov
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, M. Novák, Baran - S. Saliji, T. Chrenko, E. Čaládi - Gráčik, Marek Slovák, M. Kováčik - Románek, M. Štefanka, H. Ručkay - Rumpel, M. Chrenko, Ľ. Dobrý.
Skalica: Falter - Gründling, Hranáč, Gula, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Schnabel, Škápik - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann - Kutálek, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, Jarolín, D. Pašek - Lušňák, F. Novák, Šátek.

Spišská Nová Ves - Liptovský Mikuláš 4:5 sn (1:4, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 18. Borovský (S. Pavličko, M. Školiak), 21. S. Pavličko (Smotrila, M. Školiak), 40. Smotrila (S. Pavličko, Borovský), 49. Macejka (L. Jurík, Heizer) - 6. M. Bartánus, 11. Pohanka (Kumstát), 15. Kuric (Mikula), 17. Tomášek (M. Bartánus, Pohanka), rozh. sam. nájazd M. Bartánus.
Vylúčení: 6:10 na 2 min
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Kubuš - Korba, Smrek
3310 divákov.

Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Borovský, Ďaloga, Čintala, Petruk, Gurčík - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Staroň, L. Jurík, Macejka - Vartovník, J. Prokop, Farkašovský - Lemešáni, Heizer, Hübler.
Liptovský Mikuláš: Fikrt - Heš, Hučko, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, D. Devečka - V. Novák, J. Halaj, Cibuľa - Tomášek, Pohanka, M. Bartánus - Mikula, Kuric, Kropáč - Kriška, Roháč, Kadura.

Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 20. D. Skokan (V. Nemec, Rusnák), 35. Vaic (Lipiansky, A. Nedorost), 58. Lipiansky (Vaic)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše 35. Bambúch (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie
presilovky 0:1
rozhodovali: Fraňo, Ország - Snášel, Gajan
3600 divákov

Banská Bystrica: Fedor - Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Bambúch, A. Mrena, Vizváry, Biro - Tománek, Bulík, Pardavý - Dian, Ľ. Sabol, Jánoš - Országh, Paľov, Nedvěd - Ižvolt, Češík, Drotár
Slovan Bratislava: Konrád - Bohunický, J. Kováčik, Tulupov, Tesařík, Turunen, Štajnoch, Sersen, Čajkovský - Demel, Hujsa, Kuľha - Vaic, Lipiansky, Lažo - Richard Huna, A. Nedorost, Róbert Huna - V. Nemec, O. Rusnák, D. Skokan.

Žilina - Martin 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 51. Palovčík (R. Krajči, Hriňa), 52. Hreus (Drevenák), 62. Koložváry (P. Barinka) - 20. I. Dornič (Jabrocký), 46. L. Říha (Uram).
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: M. Horák 10 min za napadnutie zozadu, Pleva (obaja Žilina) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 0:1
rozhodovali: Lauff - Bednár, Tornay
1372 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Rúfus, Hriňa, Bobček, M. Horák, Turoň, V. Urban, Kolarz - Liščák, Vala, Škoda - Palovčík, Pleva, R. Krajči - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Valášek, Koložváry, P. Barinka.
Martin: Križan - Polák, Drgoň, Pozník, Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka - Uram, L. Říha, Trokan - Appel, Jabrocký, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, M. Beran, Hančiak.